Ciekawostki na temat książki „Tajemnicza studnia”.

18 marca, 2020 Blog

 

  • Książkę zacząłem pisać kilka lat temu w pracy. Są takie chwile, że trudno jest mi powstrzymać moją… kreatywność? I nic na to nie poradzę, bez względu na okoliczności.

 

  • Inspiracją był jakiś zwykły obrazek porzuconej studni, który zobaczyłem gdzieś na necie.  Pamiętam, że wówczas tknęło mnie, iż koniecznie muszę napisać historię, w której właśnie nieczynna studnia będzie głównym elementem.

 

  • Oryginalne ksywy, imiona oraz nazwiska głównych bohaterów, które wymyśliłem na poczekaniu zachowały się aż do ostatecznej wersji książki.

 

  • Plan na rozwinięcie oraz zakończenie „Tajemniczej studni” zmuszony byłem przedyskutować z bliskimi mi osobami, ponieważ czas pracy nad książką z różnych powodów tak bardzo się przedłużył, że najzwyczajniej zapomniałem w jakim kierunku miało ono „iść” 🙂 🙂 🙂

 

  • Tajemnicza studnia” jest pierwszą książką w mojej „karierze”, podczas której zmuszony byłem zrobić sobie przerwę na pozbieranie się emocjonalnie. Książka dotyka tematu śmierci zwierząt oraz naszego rozstania z nimi. Wiem, że to może dość głupio zabrzmiało, ponieważ do tej pory nie miałem problemu z opisywaniem nawet najokrutniejszych tematów. Wygląda na to, że każdy ma jednak jakieś swoje słabe punkty…

 

  • Akcję książki umieściłem w miejscu mojego zamieszkania czyli –  na Smolikówce w Suchej Beskidzkiej. To niewielkie osiedle mieszkalne, otoczone lasami i kilkoma opuszczonymi domostwami. Nie znajdziecie w Suchej Beskidzkiej bardziej mrocznego miejsca – (przysięgam!) choć zapewniam Was, że na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazuje.

 

  • Po skończeniu pisania tej książki zacząłem rozmyślać nad kolejną historią, w której udział biorą główni bohaterowie „Tajemniczej studni„. Mam już główny koncept i sporo notatek, ale chciałbym wpierw poznać reakcję ludzi właśnie na „T.S.„.

 

 

Przeczytaj ciekawostki na temat „MUCHY„.

Przeczytaj ciekawostki na temat „Krwawy połów„.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tomasz Siwiec - profil autorski

NAJNOWSZE WYDAWNICTWA

Tomasz Siwiec

Zguba

Tomasz i jakub

Jazda