Okładka do „Tajemniczej Studni” gotowa!

18 stycznia, 2020 Blog

Jak pewnie zdążyliście się zorientować, od czasu do czasu lubię sobie napisać coś, co nieco odbiega od horroru/horroru ekstremalnego. Tak było w przypadku „Tam, gdzie rozkwitają serca”, „Zguby”, czy „Przybłędy”. Kolejną moją propozycją jest właśnie „Tajemnicza studnia”. Opowieść o paczce dzieciaków, którzy w wakacje przeżyją dość niesamowitą przygodę. Jak wspomniałem – to nie jest horror, ale to wcale nie oznacza, że ta historia nie wywarła na mnie wrażenia. Szczerze mówiąc wywarła i to o wiele większe niż właśnie te z tego groźnego gatunku. Stało się tak dlatego, że staram się poruszać w moich książkach tematy, które nie są mi obojętne. W przypadku tej opowieści zabrnąłem w miejsce, w którym górę wzięły emocje. Poszarpało troszkę i po napisaniu jednego z rozdziałów, zrobiłem sobie przerwę w pisaniu. Jakoś ciężko mi było pozbierać myśli. Tym bardziej że podczas pisania miałem w głowie bardzo realny obraz opowiadanej historii. Trochę zżyłem się z jej bohaterami, zarówno tymi, którzy byli ludźmi, jak i tymi… innymi.

Szczególnie mocno z dzieciństwa pamiętam rozłąkę z psem Pluto. Stary przyjaciel zdechł ze starości, ale w jego ostatnim momencie trzymałem mu rękę na brzuchu i do dzisiaj czuję na dłoni ostatnie uderzenie jego serca. A potem widok szklanych, czarnych oczu, które w jednej chwili zrobiły się matowe. Mocno to przeżyłem. Dlaczego o tym pisze, zrozumiecie, kiedy przeczytacie „Tajemniczą studnię”. Opowieść, którą uwielbiam. 

Tę wspaniałą okładkę przygotowała Joanna Widomska. Znacie Asię m.in. z okładek do magazynu Histeria. Bardzo podobał mi się klimat tych obrazów i w tym przypadku wybór był bardzo oczywisty 🙂 

Książka będzie dostępna u mnie oraz w sklepie OkoLicy Strachu w lutym 2020.

 

Opis:
„Wakacje nie zaczęły się najlepiej. Reni zdechł ukochany chomik — Rambo. Wraz z trójką najlepszych przyjaciół, postanawiają pochować zwierzę w nieczynnej studni pod lasem. Nieoczekiwanie Rambo powraca do właścicielki cały i zdrowy. Okazuje się, że tajemnicza studnia ma nie tylko magiczne właściwości, ale także skrywa przerażającą tajemnicę.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tomasz Siwiec - profil autorski

NAJNOWSZE WYDAWNICTWA

Tomasz Siwiec

Zguba

Tomasz i jakub

Jazda